Družstvo „C“ doma porazilo SKST Hodonín „G“

V zápase 6. kola OS jsme na našich domácích stolech přivítali mladý ambiciózní celek SKST Hodonín. Na přání našeho soupeře jsme zápas odehráli již v pátek od 18.00 hodin. Věděli jsme, že nás proti omladině z Hodonína nečeká nic jednoduchého a to se taky potvrdilo.

Okresní soutěž 2022 hráno 4. 11. 2022

Sokol Kyjov C vs. SKST PLUS Hodonín G – 11:7

Sokol Kyjov „C“ – Šikuta, Žídek, Chimiak, Tureček, Vavřínek

SKST Hodonín „G“ – Štěrbák, Stupavský, Orlová, Gertner

Na hře našich soupeřů bylo vidět, že je vedou opravdu zkušení trenéři a od začátku jejich kariéry jim předávají ty správné stolně tenisové návyky. My jsme zase sázeli na naše zkušenosti. Od začátku jsme měli v plánu po dvou zápasech střídat a rozložit tak poprvé v letošní sezóně zátěž na více hráčů a to se nakonec ukázalo jako správný tah.

Podařilo se nám celkem jednoduše zvítězit v úvodních čtyřhrách. Nastoupili jsme v tradičních deblových sestavách. Já s Tomem a Jirka se Staňou. Důležitost prvních dvou získaných bodů se ukázala v závěru zápasu.

Po úvodních dvouhrách to bylo během chvilky 2:2. Tom prohrál se Štěrbákem a Zdeňa nestačil na Stupavského. V průběhu zápasu jsme sice soupeře nepustili ani jednou do vedení, ale náš náskok byl maximálně tří bodový. Soupeř se pořád držel na dostřel a živil naději na to, že si z Kyjova nějaký ten bod odveze.

Většina zápasů byla hodně vyrovnaných a končila až po pěti setových bitvách. Nejvíc nás trápila mladá hodonínská naděje Marta Orlová, na jejíž útočný stolní tenis bylo radost pohledět. Porazit ji dokázal jedině Jirka v dramatické pěti setové bitvě. Věřím, že tato hráčka má před sebou skvělou budoucnost a za pár let už si s ní asi moc nezahrajeme. Staňa tentokrát střídal a dokázal přidat jeden bod. S Orlovou prohrál v krásném zápase, ve kterém měla hráčka soupeře i trochu štěstí. Standard odvedl Zdeňa, který porazil Štěrbáka celkem s přehledem 3.1.

Tom získal ve dvouhrách pouze bod, ale například jeho zápas se Stupavským, kdy neudržel vedení 2:0 patřil k ozdobám tohoto utkání. Opět chybělo trochu štěstí. Já si nejvíc cením vítězství právě nad Stupavským, který každý svůj vítězný míček doprovodil hurónským řevem ve stylu Harimota. Celkem mě deptala i jeho zdržovací taktika. Nutno ale podotknout, že vše bylo v rámci pravidel.

Další zápas odehrajeme příští neděli v Rohatci. Snad navážeme na toto vítězství a nějaký ten bod přivezeme do Kyjova.

Body Kyjova – Šikuta 3,5, Žídek 3,5, Tureček 1,5, Chimiak 1,5, Vavřínek 1

Závislý zpravodaj MŠ