Turnaj ve čtyřhrách (27.4.2024)

V sobotu 27.04.2024 jsme v kyjovské sokolovně uspořádali turnaj čtyřher ve stolním tenise. Navázali jsme na podobný turnaj, který se koná pravidelně ve Svatobořicích. Pozvali jsme výborné hráče od okresního přeboru až po divizi. Tedy konkurence na velmi vysoké úrovni.

Při oslovování hráčů jsme stanovili limit součtu dvojce na 3300 STR( dříve ELO). Jako domácí jsme postavili kompletní pouze 3 dvojice, nicméně při ZTORNA již přihlášených na poslední chvíli, postavili jsme ještě čtvrtou dvojici – naše naděje, mládežníky Adama a Anetu. Byl to náš první ročník, takže se dal očekávat nějaký organizační zádrhel, no nakonec se ukázalo, že příprava byla kvalitní a vše klapalo dle plánu. Sraz v 8,30 , uvítání, losování a v 9,00 se začalo hrát. Hrálo se opravdu na plný pecky, ovšem vše fair-play.

Překvapení padala hned na začátku, velmi favorizovaná dvojice Zbyňa Toman/Radim Kůřil, kteří se jen těžce vešli do 3300 Elo a potřebovali toleranci a přimhouření oka ředitele turnaje, hned na úvod prohráli s domácími Petr Krakovič/ Ruda Škoula, pak prohráli další zápas ve skupině, nicméně v systému, že ze skupiny postupují do KO systému všichni, jim to vůbec neuškodilo a nakonec turnaj málem vyhráli. Los byl neúprosný, ve skupině byli spolu kluci z banky, Ježova, ale že se nic nedělo, nikomu to příliš nevadilo. Já jsem, byl bohužel nucen osobně přivítat všechny hráče a minimálně s půlkou si dát ( malého) panáka, Pavel ( se kterým pravidelně double hraju) nebyl vůbec nadšený. Ale sranda byla, Pavel Kůřil st. prijel z Brna jen pod příslibem výborné hruškovice, Zbyňa Příkazký vlastně taky a to stejné Zdeňa Mamrd, ovšem ten přivezl také svoje skvosty v podobě pomazánky, hruškovice a mardovice. Petr Chimiak jako správný nenkovják nezklamal a přinesl výbornou letošní trnku. Největší nával byl u pinec stolu v zázemí, na kterém byl igelit a sloužil jako bar, na kterém na začátku stálo tolik chlastu, že někteří nevěřili, že se to může ten den vypít. Musím konstatovat, že měli špatný odhad, v 16,00 nebylo téměř nic.Po boji ve skupinách jsme vyhlásili obědovou přestávku a každý obdržel výbornou klobásu od Michala a půllitr 11 ležáku s místního pivovaru. Bufet perfektně vedli Zdeňa Vavřínek s Jankem Turcem !

No konečně zase k pincu: Za Kyjov zahráli výborně Petr s Rudou, když na tréninku jim to spolu vůbec nejde, tak na turnaji porazili velmi silné páry a dokráčeli mezi nejlepších 8. S Pavlem jsme si připsali cenné skalpy např. ( Ilčík- Mamrd, Kalivoda Nešpor), ale v KO systemu nás doslova smetli ze stolu Juras- Kalod. Možná kdybych měl o 15 kořalek méně, Pavel o pět více, vzdorovali by jsme ! Michal s Turcem bojovali co to šlo a měli doslova na lopatě budoucí vítěze a pak už sbírali zkušenosti na další turnaje. Mládežníci Aneta s Adamem byli nadšení, měli možnost si zahrát s hráčema, které nikde jinde nepotkají, dle mého získali výborné zkušenosti do mistráků. Ještě nastoupil Josef se Zbyňou Příkazkým, přestože byli před začátkem spolufavoriti, nějak jim to neladilo. Pohodový Tom Zůbek s Jakubíčkem hráli také hodně dobře, nicméně to nestačilo, to stejné platí pro Martin Zlámal/Milan Mosnák a nejvíce Libor Příkazký/Mára Mikulecký, ty jsem osobně favorizoval nejvíce. Nakonec s přehledem vyhráli borci z Ratíškovic, v klidu a vyrovnaně prošli celým turnajem bez ztráty kytičky, kdy útočníky lehce odblokovali a váhající, topspinama přeútočili. Finále bylo na vysoké pinecové úrovni, Zbyňa Toman s Radime makali na doraz, bohužel pro nš, Pavel Šrédl s Ottou Hrubým byli ten den prostě skvělí. Bravo. Díky všem za skvělou atmosféru, hráčům za účast a sponzorům za ceny. Sokol věnoval krásné poháry, A studio užitečné maličkosti a Eurolamp s.r.o. věcné ceny a finanční odměny.

Díky klům s domácího oddílu v čele se vztyčným důstojníkem Pavlem Dočekalem, hlavním rozhodčím Jirkou Žídkem, Turec Tom, Michal Šikuta, Josef Pozděch, Petr Krakovič, Zdeňa Vavřínek, Turec Jan za přípravu a zdárný chod turnaje. Doufám, že se vcšem první ročník zamlouval a začali jsme novou tradici. Za všechny Rosťa Moudrý

FOTOGALERIE

« z 2 »