Přátelský turnaj ve Svatobořicích (19.06.2021)

V souvislosti s přestupem našeho hráče, Dušana Kováře do Svatobořic, uspořádali svatobořáci přátelský turnaj v místní herně. Nastoupili proti sobě dva týmy A ( Pavel Dočekal, Dominik Vavřínek, Aleš Mořický a Tom Sytař), tým B ( Franta Jakubčík, Michal Šikuta, Rosťa Moudrý, Jirka Žídek, Staňa Chimiák, Josef Pozděch).

Atmosféra byla jako vždy výborná, začali jsme čtyřhrou, kdy vedle sebe ( zřejmě naposled), nastoupili Pavel s Dušanem. Byl to v minulosti velmi úspěšný pár v doublu, který v okresní lize atakoval 1. místo v úspěšnosti. Dušan byl trošku nervózní, netroufl si obléknout kyjovský dres a tím výsledek velmi ovlivnil. Bohužel nestačili na výbornou dvojci Dáša Synková a Radim Firtl. Poté se už rozjel klasický boj, včetně zápisu ( na přání Pavla Flexy).

Áčko: začátek se vůbec nepovedl, rychle jsme prohrávali 5:1 a vypadalo to s našemi ambicemi špatně. K obratu zavelel Flexa, který porazil stále výborného a nebezpečného Radima Firtla. Pozor !! Dušan si s úsměvem oblékl svatoborský dres a nám se najednou vše dařilo a vedli jsme 7 : 6.

Nicméně k vítězství se utkání nepodařilo dotáhnout, protože standartní a výborný výkon předvedla Dáša Synková, Martin Zlámal, bojovný Zbyňa Toman a samozřejmě Radim Frtl. Prohráli jsme 10 : 8. I přesto jsem všechny hráče pochválil za bojovnost a odvedený výkon. Tom se rval jak o život a kdyby ho Flexa nezničil den před tím na tajném tréninku, mohlo to dopadnout jinak. Aleš nastoupil po 5 letech k utkání a vedl si opravdu skvěle. Jeho nečitelná hra na domácí platila, ( Dášu porazí v lize jen málokdo).

Pavel výborně a pokud bude tajně dále trénovat ( před zrcadlem) určitě Zbyňu a Dášu příště porazí. Ale skalp Radima a poté jasná výhra nad Dušanem( který už převlékl dres a nastoupil za domácí), má svou váhu. Dominik, díky jeho pražskému zaměstnání, neměl oproti ostatním, téměř nic natrénováno, bojoval jak lev a své si rozhodně uhrál.

Na to že jsme čekali těžký „výplach“, bylo utkání hodně vyrovnané.

Béčko: od začátku bylo jasné, že jsme přijeli v silnější sestavě než měli domácí a výsledek bude jen otázkou skóre. Rychle jsme vedli 5:1 a pokračovali ve výborných výkonech a za stavu 10: 3 se utkání jen dohrávalo. Trápil nás jen Zbyňa Hála, který nalepil nějakou novou ( snad legální) chemii, se kterou jsme si nevěděli rady.

Za nás hrál výborně Michal, poslední dobu má velkou formu a tu potvrdil. Také Jirka Žídek po těžké operaci hrál výborně, porazil Petra Chimiáka, což se cení. Ostatní také bojovali a podali standartní výkon, který tentokrát stačil na vítězství. Rosťu střídal Josef, který příjel kvůli neodkladným rodinným záležitostem, trochu pozdě.

Na závěr se konal turnaj čtyřher, který jasně ovládla kyjovská dvojce Pavel/ Rosťa, která pavoukem prošla se ztrátou pouze jednoho setu. Všechno se zdálo být jasné, ale pozor, ve svaťkách je vše možné, ve 23,00 hod byla vítězná dvojce neznámým pachatelem škrtnuta a dopsána jako vítězná, domácí dvojce Zbyňa/Dáša. Ovšem za uspořádání perfektního turnaji si to zasloužili. Jako kulisu jsme měli i fotbal z ME, hráli jsme s Chorvatskem.

Svatobořáci díky za super turnaj.

Závislý zpravodaj a předseda v podmínce

RM