O Sokolské pero 2019

Tři hráči našeho oddílu se zúčastnili prestižního turnaje v Hodoníne, o Sokolské pero 2019.

Vynikajícího úspěchu dosáhl Pavel Dočekal, který vyhrál nabitou skupinu do 1550 ELO. Tento úspěch se ovšem dal očekávat, protože Pavel za celý rok nevynechal téměř žádný trénink a na každém hraje nekompromisně jako o život.

Konečně tyto hodiny dřiny, zúročil v pořádný úspěch a přejeme, aby momentální formu udržel co nejdéle do mistrovských zápasů. Pokud mu vydrží tréninková píle a Rosťa bude moci platit prohrané kofoly za každý zápas na tréninku, mají se soupeři v lize koho obávat.

Staňa ve stejné skupině turnaje hrál také velmi dobře na to, že promarodil půl roku, takže netrénoval a navíc těsně před turnajem, vyměnil potahy, na které jě potřeba si zvyknout. Náš starý lišák bojoval jak to jen šlo a postoupil ze skupiny. Jisté je, že ve své obvyklé formě by došel o hodně výš.

Dušan nastoupil díky svému ELU do skupiny vyšší úrovně a nepodařilo se mu postoupit ze skupiny. Přestože kvůli marodění nehrál půl roku mistrovské zápasy a ani žádné tréninky, porazil hráče krajského přeboru Pagáče, což se cení.  Pak už chyběla fyzička a herní jistota, která se získá jen na tréninku s kvalitním sparingem. Na hráče s ELEM kolem 1800 to nemohlo stačit, i když bojoval jako lev.

R.Moudry


V sobotu 11.5.2019 jsem se spolu s Dušanem a Staňou zúčastnil tradičního turnaje O sokolské pero, který se konal na sokolovně v Hodoníně. Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny:

Kraj – hráči napsaných na soupisce družstva krajských soutěží a ELO max. 1800

Okres  – hráči napsaných na soupisce družstva okresních soutěží a ELO max. 1550

Dušan se přihlásil do soutěže Kraj, protože překročil ELO 1550 a já se Staňou jsme se zapsali do Okresu. Na úvod musím říct, že jsem čekal vítěze z těchto hráčů: A. Chvátal, M. Zlámal, moje maličkost a nevyzpytatelní Slováci. Byl jsem nalosován do skupiny číslo 8. Ve skupině jsem měl např. Mamrda, Pepu Hálu.

Skupinou jsem prošel bez ztráty kytičky a postoupil jsem z 1. místa. Nejhorší soupeř ve skupině byl Mamrd, který mě notně potrápil. Staňa postoupil ze šesté skupiny ze 4. místo. Dušan ve skupině Kraj vyhrál pouze jeden zápas a to bohužel na postup nestačilo.

Podařilo se mu porazit  velmi silného soupeře Pagáče, který hraje kraj I. v Lednici. Do pavouka jsem jako soupeře dostal nepříjemného hráče A. Chvátala s kterým jsem měl do té doby velmi negativní bilanci. Asi tak pět let se mi ho nepodařilo porazit. Utkání se pro mě vyvíjelo velmi dobře a Tondu jsem bez problémů porazil.

Na jeho obranu nutno říct, že trénuje na mistrovství modrých pálek. Jako dalšího v řadě jsem bez problémů porazil Z. Hálu. V semifinále jsem po těžké pětisetové bitvě porazil hráče s trávou na bekhendu z Petrželky. Ve finále jsem narazil na dalšího slovenského levorukého hráče, který kupil příliš mnoho chyb a měl problém s příjmem mého servisu (3:0).

Turnaj se mi tedy podařilo vyhrát, i když podle našeho předsedy Rosťi jsem tam neměl ani jezdit. Bo na tréninku v pátek jsem ho neporazil 3 x 3:0. Naopak mě porazil 2:1 na zápasy 😊😊. Staňa vypadl v pavouku se Zbyňkem Tomanem, který odehrál vynikající turnaj a nakonec skončil na výborném 4. místě. Skupinu Kraj vyhrál po vyrovnané bitvě s L. Masaříkem hráč místního klubu R. Jakubčík, přestože v pátém setu prohrával 6:1.

Závěrem bych chtěl poděkovat Rosťovi za jeho přínosnou inspekční návštěvu.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A