Na sezónu 2020/21 jsme připraveni!

Minulá sezóna se kvůli covidu nedohrála a rozhodnutím svazu, družstva postupovala z prvního a druhého místa výš, ale žádná nesestupovala. Někomu to pomohlo, nicméně se vše to nepříjemné, přeneslo do letošní sezóny, ve které bude záchrana velmi těžká.

Budou padat 3 – 4 týmy z každé soutěže. Nám to nepomohlo, ani neublížilo, protože jsme byli v klidu, uprostřed tabulek, kromě týmu B, který celou sezónu hrál o druhé místo. Do nové sezóny jsme založili výhradně mládežnické družstvo E. Po roce trénování si naši mladí vyzkouší ostré závodní zápasy. Je jasné, že první sezóna bude pro ně až drsná, ale pro jejich vývoj, jen dobře. Pokud se mají posunout dále, není jiné cesty. Vedoucím družstva bude Sylva, která se mladých ochotně ujala a kromě tréninků je povede i v zápasech.

Při trénincích ji pomáhal Pavel, Staňa, Lukáš, Petr, Josef, ale nejvíce se s trenérskou rolí osvědčil Dušan. Jak by také ne, je to pedagog (takže lehce zvládá stresové situace) a také výborný hráč, který má mladým co předávat. Kupodivu si ho i naši mladí velmi oblíbili. Všem zúčastněným patří velké „díky“ !

Na soupisce dospělých hráčů z loňské sezóny nikdo nechybí, ba naopak. Výborná zpráva je, že znovu začala trénovat bývalá kyjovská jednička Aleš Mořický, který po pár trénincích získal zpět svůj pálkový cit a z fleku může hrát min. přebor. Druhá výborná zpráva je, že taktéž začal trénovat bývalý, ale pořád velmi mladý hráč, Tomáš Sytař. Tom nevynechá žádný trénink, stejně tak žádný míček a svoji zarputilostí a stylem, bude také velkou posilou našeho oddílu. Navíc absolvuje všechny náročné po-tréninkové tiskovky a už teď vím, že bude velkou oporou, co se týče hry, přístupu ke hře, spoluhráčům. Také se zařadil mezi tzv. Hujery, kteří čekají před sokolovnou už 20 minut před oficiálním začátkem tréninku. No aspoň tam Flexa nebude čekávat sám!

Na sezónu se moooc těšíme, i když je jasné, že marodka se vždy objeví a potom bude na našem taktikovi Josefovi, jaké sestavy doporučí. Ukočírovat 5 týmů v jednom oddílu už není sranda. Tak ať to pinká a co nejméně záporných topspinů přeje

Rosťa