Memoriál dědy Pecháčka ve Svatobořicích 22.04.2023

Na tradiční turnaj čtyřher ve Svatobořicích jsme byli pozváni pořadateli ( Zbyňou Tomanem). Požadoval dvě dvojce, pro nevelký zájem jsme odjeli pouze s Pavlem. Po příjezdu na místo bylo jasné, že se jedná o nejlépe obsazený turnaj, co se týče výkonnostního ELA. Pavel trochu zbledl a konstatoval, že nemáme nárok postoupit ani ze skupiny. ( to ještě nevěděl, že ze skupiny postupují všichni).

Ve skupině jsme narazili na bratry Hálovi, Toma Chvátala s Denisou a Pavla Jurase s Radimem Kůřilem. Prohráli jsme pouze s nejvýše nasazenou dvojicí celého turnaje Juras P/Kůřil R, jinak to šlo. Hálovci byli hodně nepříjemní svými materiály a den předem u nás trénující Tom s Denisou, neměli šanci.

Potom už šlo do tuhého, následoval totiž vyřazovací systém. Narazili jsme na loňské finalisty, Charvát ( Kobylí)/ Pavel Kůřil st., z Ježova. Byl to těžký boj a podařilo se. Eliminovali jsme krátkou hrou stále forhendem útočícího Charváta a ostrými čopy do backhandu Pavla. Taktika výborná, realizace trochu horší, ale stačilo to.

Další dvojice která nás potkala, byla co se týče jmen a Ela ještě horší. Kalivoda ze Sokol Hodonín a Nešpor z Mikulčic. No a světe div se, my jsme je klepli, byl to velmi cenný skalp.

No a pak už na nás čekali domácí favoriti, Zbyňa Toman s Dušanem, na které jsme se díky Dušanové minulosti v Kyjově, hodně těšili. Samozřejmě, že domácím favoritům fandila celá hala, diváků bylo opravdu hodně a byli slyšet. Rychle jsme tekli 2 : 0 a vypadalo to jednoznačně. Jenže pak jsme trochu změnili taktiku a najednou bylo v herně ticho, srovnali jsme na 2 : 2. Museli jsme hrát na totální riziko, což nám dva sety vycházelo, no a pak přestalo. Prohráli jsme s výbornou dvojicí, která hrála o postup do Kraj I. Pro nás je prohra 3 : 2 s tak úspěšnou dvojicí z krajské soutěže, dobrý výsledek.

Už jsme balili tašky na odjezd a dozvíme se, že ještě hrajeme a máme šanci hrát o třetí flek. Opět se silnou dvojicí Hrubý ( Lanžhot)/ Gallus ( z Banky Hodonín). Ještě teď se mi dělá z výšky jejich Ela trochu zle. No nic, byl to opět boj, ( Pavel neskutečně krmil) a prohráli jsme opět po velkém boji a těsně 3 : 2.

Vše proběhlo v přátelské atmosféře, byla sranda, chlastu mraky a nezbývá než pořadatelům poděkovat za super turnaj. Snad bude i příští rok a outsidery z Kyjova opět pozvou.

Závislý zpravodaj Rosťa