II. ročník turnaje čtyřher ve Svatobořicích (30.5.2020)

Na výzvu a pozvánní pořadatelů na účast aspoň tří dvojic z Kyjova pro jejich turnaj, jsme bohužel nebyli schopni složit třetí dvojici, takže se zúčastnili pouze dvě, Pavel – Dušan, Rosťa – Josef.

Nutno podotknout, že rozehranost nebyla valná, pandemie zasáhla i pinec v Kyjově, Sokolovna byla uzavřena a ty tři tréninky toho moc nezměnili. Ale to se zřejmě týkalo všech, kdo netrénoval tzv. na černo.

Turnaj byl výborně obsazený a atmosféra i přes velké výkonnostní rozdíly hráčů, skvělá !

Náš nejlepší couple Dušan – Pavel nezklamal a držel kyjovskou vlajku hodně vysoko. Nebýt smolné prohry s výborně hrající domácí dvojicí Zlámal – Toman, mohli pomýšlet i na  titul. Nakonec z toho  bylo pěkné III. místo, což v takové konkurenci hráčů z kraje a dokonce divize, je obdivuhodné.

Výborně zahrál Dušan, přestože moc netrénuje, šla z něj cítit zkušenost a perfektně četl hru soupeřů a dokázal na to reagovat. Dobře mu sekundoval také Pavel, kdy jeho „ bomby“ a servis, vybírala sem tam, jen Dáša. Ne náhodou jsou tito dva stabilně tak vysoko v žebříčku okresní ligy.

Druhá naše dvojce Rosťa – Josef prožila velké zklamání a podala jen průměrný výkon, což na tak dobré hráče, nemohlo stačit a také nestačilo. Nabídnuté šance na úspěch nevyužili a hlavně nesešli se v momentě, kdy vždy jen jeden zahrál pěkný úder a ten druhý mu to zkazil.

Úroveň hry se opravdu zvyšuje, hraje se maximálně agresivně, ale příliš se nekazí, to je poznatek, na kterém jsme se nakonec všichni shodli. Čekaní na chybu soupeře, nemá šanci na úspěch. Jak také zkonstatoval David Ingr z Ježova, „ kuwa, asi budu muset začít po deseti letech trénovat, všichni jsou hodně dobří“ a to hraje s přehledem kraj.

O to víc je třeba vyzvednout výkon dvojce Dušan – Pavel. Škoda, že se turnaje nezúčastnili naši mladí střelci Dominik – Honza, možnost zahrát si proti tak výborným hráčům, se jen tak nenaskytne. Pořadatelům, hlavně Zbyňovi, ale také ostatním, patří velký dík za organizaci a uspořádání turnaje a je to také výzva pro náš oddíl, zda by jsme nebyli schopni, podobný turnaj, uspřádat taky. Já a Dušan jsme pro !

Závislý komentant a předseda v podmínce Rosťa